Ağırlıklı Battaniye Yorgan Pamuk Saten 140x200 cm 10kg Mavi

SKU
YRGPS10K140X200MVI
Özel fiyat 1.999,90 ₺ Normal Fiyat 2.699,00 ₺
Stokta var
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Onaylı. Derin Uyku Süresini Arttırır.
Kargo Teslimat Süresi 1 Gün
Ağırlıklı Battaniye Yorgan Pamuk Saten 140x200 cm 10kg Mavi
1. Uykuya Dalma Hızı Dünyada sarılmayı, kucaklaşmayı en çok seven ülkelerdeniz. Sarılmak mutluluk hormonu da denen serotonin hormonunun üretimini arttırır. Serotonin hormonu neşe ve enerji kaynağımızdır. Ağırlıklı battaniyelerimiz de size ve sevdiklerinize gece boyu tatlı bir sarılma, kucaklaşma hissi verir. Yükselen serotonin seviyesi kaygıyı azaltır, kaslarınızı gevşetir ve uykuya dalma süresini azaltır.
2. Derin Uyku Uykumuzun bize en faydalı olduğu bölümü derin uyku olarak adlandırılan kısmıdır. Ağırlıklı battaniyenin verdiği sarılma hissinin serotonin salgılanmasına yapacağı katkıyı belirtmiştik. Yükselen serotonin seviyesi derin uyku sürenizi arttırarak uykunun bu en faydalı bölümünü uzatır.
3. Uyku Esnasında Daha Az Hareket Uyku boyunca hepimiz az ya da çok yer değiştiririz. Vücut ağırlığınızın %8’i ile %12’si arasında seçeceğiniz ağırlıklı battaniye, size hafif bir ağırlık vererek gece boyunca yatakta dönme sayınızı azaltmaya destek olur. Yatakta hareketin azalması, sizin ve varsa yatağınızı paylaştığınız kişinin uyku sini belirgin şekilde yükseltir.
4. Anksiyete ile Başa Çıkma Ne kadar sağlıklı olursak olalım modern hayat bazen hepimize taşıyacağımızdan fazla yük veriyor. Okul ya da iş yükü, betonlaşan şehirlerin karmaşası ve küçüklerin olağan büyüme korkuları: tümü anksiyeteyi, yani kaygı seviyemizi yükseltiyor. Yüksek kaygı sürekli olarak geçmişteki üzüntülere ya da gelecekteki belirsizliklere odaklanıp şimdiyi yaşamamızı engelliyor. Ağırlıklı battaniye vücudumuza derin basınç uyarımı (deep pressure touch stimulation) vererek içinde bulunduğumuz zamana odaklanmamıza destek oluyor. Uyku sinin ve uykuya dalma hızının artması sabahları daha enerjik uyanmamıza olanak sağlıyor. Bu da gün boyu yüksek performans demek!
5. Otistik/Asperger Çocuklarımıza Destek Otiotızm Asperger birer hastalik değil farklılıktır. Doğru destekler ve eğitimle otistik/Asperger çocuklarımız da hayata katılabilir, hatta inanılmaz başarılara imza atabilirler. Tarihi değiştiren pek çok dehanın bu gruptan çıktığı düşünülmektedir. Bu durumdaki çocuklarımızın ne yazık ki uyku leri düşüktür.
Battaniyenin onların vücuduna vereceği ağırlık hissi kaslara, eklemlere ve tendonlara etki ederek kendi bedenlerini daha çok hissetmelerine yardımcı olur. Bu durum kendilerini kontrol edebilmek için vücut farkındalığı yaratır. Ayrıca ağırlıklı battaniyenin vereceği sarılma ve kucaklanma hissine en çok onların ihtiyacı vardır.
Kendi Yorumunuzu Yazın
Yorumladığınız ürün :Ağırlıklı Battaniye Yorgan Pamuk Saten 140x200 cm 10kg Mavi
Verdiğiniz Puan
Müşteri Soruları
Hiç Soru Yok
Sadece giriş yapmış üyeler soru sorabilir.